Resurfacing CO2 laserom

Resurfacing CO2 laserom – omladenie pleti, riešenie celého komplexu problémov s pleťou

Resurfacing CO2 laserom vykonávame na našej klinike kvalitným laserom Talianskej značky DEKA. Patrí medzi špičku v laserovej technike. 

MUDr. M. Očenáš bol vyškolený na prácu s týmto laserom priamo na estetickej klinike v Talianskej Florencii. Pre značku DEKA ( výrobcu svetovo uznávanej laserovej techniky) pôsobí aj ako školiteľ pre SR. Mudr. Očenáš má dlhoročné skúsenosti s laserovými výkonmi, vrátane resurfacingu CO2 laserom. 

Čo je resurfacing CO2 laserom?

Tento výkon je momentálne vo svete najobľúbenejší zákrok v metódach omladenia pleti, alebo zlepšovania kvality pleti. Jeho pôsobenie na štruktúru pleti je veľmi šetrné a pleť nepoškodzuje a hlavne prináša viditeľný a dlhodobý efekt. Vniknutím laserového lúča do pleti sa docieli povrchové a najmä hĺbkové pôsobenie na štruktúry pokožky. Tým sa táto metóda stáva jedinečnou v estetickej a laserovej medicíne.

Samotné ošetrenie laserom obsahuje dve fázy. Je to jemné odstránenie poškodenej povrchovej vrstvy kože a v druhej fáze stimulácia tvorby nových kolagénových vlákien. Kombináciou týchto účinkov lasera sa pleť celkovo vylepší, vypne, farebne zjednotí a pôsobí mladšie o 5 až 10 rokov. Tento zákrok je zárukou prevencie starnutia a spomalením starnutia. Zároveň je riešením mnohých problémov pleti. Preto je vhodná na každý typ pokožky. Veľkou výhodou je, že resurfacing CO2 laserom po doliečení nezanecháva žiadne neželané zmeny na pokožke, naopak už po pár dňoch sú viditeľne pozitívne účinky.

Čo získam týmto zákrokom?

 • Naštartovanie tvorby kolagénu 
 • Spevnenie a vypnutie pokožky tváre, krku, dekoltu a rúk
 • Redukcia jemných vrások, rozšírených pórov a jazvyčiek po akné
 • Odstránenie drobných žiliek
 • Odstránenie pigmentácií
 • Stiahnutie povolenej kože očných viečok
 • Farebné zjednotenie pleti a ďalšie pozitívne účinky.

Pre koho je určený?

Pre ošetrenie týmto laserom nemáme vekové obmedzenia. Je to vhodné ošetrenie pre všetky vekové kategórie ( dospelé osoby). V mladšom veku je to metóda účinná pri riešení jazvyčiek po akné, odstránení žiliek, fliačikov, rozšírených pórov, problémov s mastnou pleťou. V strednom veku je ideálna na oddialenie negatívnych prejavov na pokožke, čiže prevencia starnutia, odstránenie problémov so suchou pokožkou, mastnou pokožkou,odstránenie pigmentácií a pod. Vo vyššom veku je tento zákrok vhodný na odstránenie nedokonalostí pleti, ochabnutia pleti, straty sviežosti, redukcia vrások a pod.

Zákrok je teda vhodný: 

 • na zrelú a staršiu pleť
 • na problematickú pleť so sklonom k masteniu a zápalom
 • na pleť pri prvých príznakoch starnutia ako sú jemné vrásky
 • na prvé príznaky starnutia pleti tváre, krku, dekoltu, rúk
 • na suchú a ochabnutú pleť
 • na mastnú pleť so sklonom k tvorbe vyrážok, na rozšírené póry
 • na pleť po akné
 • na pleť, ktorá má pigmentácie, drobné žilky
 • na ošetrenie povolenej kože okolo očí, očných viečok
 • na pleť, ktorá potrebuje farebné zjednotenie a oživenie.

Príprava a priebeh zákroku

Laserové ošetrenie sa vykonáva mimo letných mesiacov. V letných mesiacoch je pleť vystavená slnečnému žiareniu, čo by v kombinácii s laserovým ošetrením mohlo priniesť komplikácie v podobe spálenia pokožky, následne vytvorenie pigmentácií. Ideálne obdobie pre zákrok je mesiac október až máj. 

Zákrok sa vykonáva ambulantne a nevyžaduje si žiadnu špeciálnu prípravu ani hospitalizáciu. Pleť nesmie byť čerstvo opálená. Ak máte často na perách herpes je potrebné minimálne deň pred zákrokom nasadiť tabletky Herpesin. 

Bezprostredne pred zákrokom sa nanesie na pleť anestetický krém, ktorý pôsobí na pleti zhruba 30 min. a zabezpečení znecitlivenie pokožky pre komfortný priebeh zákroku. Samotný zákrok trvá cca 20 -30 minút. Kombinovaním viacerých zón (dekolt + tvár, tvár+ krk, tvár + ruky a pod.)treba počítať s dlhším trvaním zákroku. 

Podľa typu pokožky a problémov s ňou, sa nastaví intenzita ošetrenia, tzv. protokol. Je to individuálne prispôsobené pre každého tak, aby bol výsledok čo najlepší. 

Počas zákroku pociťujete štipkanie, teplo, jemné pálenie. Zákrok je však dobre tolerovaný. Na pokožku sa priloží laserová hlavica a spustí sa laserový lúč. Táto akcia trvá pár sekúnd a opakuje sa, prikladá sa postupne po celej zóne, ktorú ošetrujeme. Výsledkom sú na pokožke viditeľne vybodkované červené ,,štvorčeky”. Pleť sa natrie špeciálnym ošetrujúcim krémom. Ihneď po ošetrení sa môže ísť domov. Neodporúča sa aplikácia make-upu.

Dôležité je, aby po zákroku nebola minimálne dva mesiace vystavená intenzívnemu slnečnému žiareniu (solárium, pobyt na horách, pri mori). Prvé týždne po zákroku je nutné ošetrovať ochranným krémom SPF 50 a to aj v bežné dni (pri jazde autom, prechádzke a pod.). V opačnom prípade sa môže stať, že sa následkom slnenia vytvorí pigmentová škvrna.

Video s MUDr. Milanom Očenášom na tému „Omladenie pleti – Resurfacing CO2 laserom“ v Dámskom klube na RTVS

Ako pleť ošetrovať doma?

V deň zákroku: pleť je ošetrená lekárom a nie je potrebné robiť nič, maximálne chladiť pleť. Veľkú pozornosť ale venujte hygiene. Ak si budete pleť chladiť, obaľte si vrecúška do sterilnej gázy alebo ožehlenej bavlnenej vreckovky. Tak priložte na miesta, kde vzniká opuch alebo pocit pálenia.

1.deň: Ráno sa zobudíte opuchnutá. Intenzita opuchu je individuálna a ovplyvnená mnohými faktormi ( každý organizmus reaguje odlišne). Netreba sa toho obávať, je to len dočasný stav. Tiež ak sa vyskytne stmavnuté, až bordové zafarbenie na miestach kde je viditeľné štvorčekové vybodkovanie pleti, je to normálna reakcia. Pleť v prvý deň jemne umyjete a ošetríte krémom podľa pokynu a odporučenia lekára. Môžete chladiť pleť, ale opäť venujte pozornosť hygiene. Zbytočne sa pleti nedotýkajte rukami. Toto isté dodržujte aj 2.deň.

2. a 3. deň: Začína už ustupovaťopuch. Pleť sa hojí aje nutné ju šetrne čistiť jemným prípravkom na umývanie pleti a natierať krémom podľa doporučenia lekára a tiež premasťovať ( ideálne 100% bambuckým maslom, mandľovým, argánovým olejom, vazelínou bez prísad). Môžete si začať robiť repíkové obklady, ktoré nenechávajte na pleti príliš dlho, stačí cca 10 min. Na pleti sa v tento deň začnú ukazovať drobné-  mikro šupinky, ktoré v žiadnom prípade neodstraňujte nasilu. Nepoužívajte žiadne hubky, peeling ani nevykonávajte mechanické odstránenie napríklad uterákom. Tento proces hojenia je žiadaný a dôležitý pre dobrý výsledok. Umelé urýchľovanie zahojenia a zbavenia sa šupiniek, šúchanie, škrabanie môže viesť k podráždeniu pleti, zápalu, drobným jazvyčkám a zníženiu estetického výsledku.

4.deň: Pleť je nutné už len premastiť, už sa nepoužíva krém na hojenie. Môžete použiť mastné krémy, ale aj rôzne oleje ako marhuľový, argánový, mandľový olej, ale len za predpokladu, že máte overený jeho účinok na pleť a nespôsobí alergiu. Opäť môžete použiť repíkový obklad na pár minút a následne pleť premastiť. Ak máte mastnú pleť, tak bude vhodnejšie použiť krém, než použiť olej.

5.deň: Ďalšie dni už prebieha dohojenie pleti, môžete použiť aj svoj pleťový krém a make up. Ak idete von je nutné pleť ošetrovať krémom s ochranným faktorom SPF 50.

Kedy vidno účinok zákroku? Koľko krát sa musí absolvovať?

Samotný výsledok laserového resurfacingu je viditeľný na povrchu pokožky už po zahojení pleti, zhruba po šiestich až siedmych dňoch. Pleť je jemnejšia, vyhladenejšia, póry zmenšené, drobné jazvy a žilky redukované, farebne sa pleť zjednocuje. Môže byť ale ešte jemne ružová. Dôležité pre omladenie pleti je nástup tvorby kolagénu, ktorý sa tvorí postupne zhruba dva mesiace po zákroku. Pleť bude elastickejšia, zlepšia sa aj kontúry tváre. Pre znásobenie estetického výsledku je odporúčané absolvovať zákrok ešte raz, alebo dva krát s odstupom päť až šesť týždňov. V mnohých prípadoch je výsledok veľmi dobrý aj po jednom ošetrení. Pokiaľ sa riešia komplikovanejšie stavy, napríklad po akné, mastná pleť a rozšírené póry, prípadne ako omladenie pleti už vo vyššom veku, je potrebné zákrok opakovať. Na menej problémovú pleť s cieľom prevencie starnutia máme rokmi overené, že zákrok jeden krát ročne počas niekoľkých rokov skutočne výrazne spomalí stárnutie pleti.

Zaujímavosť : Na tomto type lasera – značky DEKA absolvovala zákrok omladenia aj slávna speváčka Madonna.

Pre viac info o konkrétnych cenách zákrokov,
navštívte náš cenník

Cenník

Neváhajte a objednajte si
konzultáciu u nás

objednať konzultáciu

Essur Clinic s.r.o.

Sládkovičova 23
Banská Bystrica, Slovensko

Otváracie hodiny:

Pondelok: 8.00 – 17.00
Utorok – Piatok: 9.00 – 18.00
Sobota – Nedeľa: zatvorené

+421 911 015 544
048 / 416 40 85
© 2024 Essur Clinic