Omladenie pleti – CoolPeel

CoolPeel je jeden z najmodernejších spôsobov v laserových technikách pre omladenie pleti. 

Zameriava sa len na povrchovú vrstvu pokožky. Je veľmi šetrný ale zároveň účinný. Pri CoolPeele používame HP pulz a podprahovejšie energie a tým vytvárame ablatívne ošetrenie bez poškodenia okolitého tkaniva. Pri tomto procese sa odstránia poškodené, odumreté bunky. V Essur clinic používame na tento zákrok špičkový laser SmartXide značky DEKA.

Priebeh

Pred zákrokom nie je potrebná žiadna príprava.  Pred zákrokom sa na pleť nanesie anestetický krém. Samotný výkon trvá zhruba 30 minút. Doba hojenia je zvyčajne do 3 dní. 

Pre koho je vhodný CoolPeel

Tento zákrok je určený pre všetkých ľudí, ktorí chcú spomaliť starnutie pokožky, upraviť vzhľad a textúru pokožky. Zákrok nie je tak radikálny ako frakčný CO2 laser, čiže je určený pre mladšiu a strednú vekovú kategóriu. 

Výsledky

  • omladenie pleti
  • spomalenie stárnutia
  • farebné zjednotenie a zlepšenie textúry
  • odstránenie malých pigmentácií
  • celkové vypnutie a zdravší vzhľad.

Porovnanie CoolPeelu s resurfacing CO2

Omladenie pleti radikálnejšou laserovou metódou je frakčný CO2 laser. Pri tomto zákroku sa na rozdiel CoolPeelu, termicky pôsobí na pleť a celkovo sa rieši viac typov problémov pleti. Napríklad aj drobné žilky, pigmentácie, rozšírené póry, jemné vrásky, nabudenie tvorby kolagénu a pod. Výsledkom je aj stiahnutie ochabnutej kože, zlepšenie textúry, odstránenie začervenania pleti, celkové omladenie pleti až cca o 5 rokov. Tento zákrok je vhodný najmä pre strednú a staršiu vekovú kategóriu. Avšak využívajú ju aj mladší klienti napríklad s problematickou pleťou po akné, alebo pri rozšírených póroch pri mastnej pleti a pod.

Cool Peel má však výborný efekt pri prevencii stárnutia a omladenia pleti aj napriek tomu, že nepôsobí termicky ako frakčný CO2 laser. 

Najväčšou výhodou CoolPeelu je, že nie je potrebné niekoľkodňové hojenie ako u resurfacingu CO2 laserom, ktoré je zhruba 5-6 dní. Rekonvalescencia po CoolPeele je zhruba 3 dni.To je najväčšia výhoda  pre pracovne zaneprázdnených ľudí. Priebeh samotného zákroku je tiež menej bolestivý než resurfacing CO2 laserom.

V celku môžeme zhodnotiť, že CoolPeel je veľmi vhodný a účinný zákrok pri riešení menej vážnych problémov s pleťou, zväčša u mladších vekových kategórii. To však neznamená, že nie je vhodný aj pre ostatných.

Resurfascing CO2 laserom je zákrok, kde sa radikálnejšie rieši väčší rozsah poškodení a problémov pleti, pôsobí termicky a hĺbkovejšie a preto je aj vhodnejší a účinnejší na omladenie pleti vo vyššom veku. U mladších osôb pôsobí aj ako prevencia stárnutia.

Pri rozhodovaní vhodnosť zákroku poradí plastický chirurg na základe vyšetrenia pleti

Viac podrobností o resurfacing CO2 laserom TU.

Pre viac info o konkrétnych cenách zákrokov,
navštívte náš cenník

Cenník

Neváhajte a objednajte si
konzultáciu u nás

objednať konzultáciu

Essur Clinic s.r.o.

Sládkovičova 23
Banská Bystrica, Slovensko

Otváracie hodiny:

Pondelok: 8.00 – 17.00
Utorok – Piatok: 9.00 – 18.00
Sobota – Nedeľa: zatvorené

+421 911 015 544
048 / 416 40 85
© 2024 Essur Clinic