Laserové odstránenie znamienok

Vyšetrenie znamienok

Pokiaľ máte znamienko, ktoré sa zväčšuje, mení tvar a farbu, svrbí, alebo je zatrhnuté tak je nutné navštíviť dermatológa a znamienko vyšetriť. Dermatológ znamienko vyšetrí Dermatoskop. Je to mikroskop, ktorý znamienko zväčší do takej miery, že lekár vie posúdiť, či je útvar nebezpečný.Vidí, či znamienko je potrebné odstrániť chirurgicky alebo laserom a či na ňom došlo k nejakým patologickým zmenám. Následne plastic chirurg znamienko odstráni. Chirurgické odstránenie znamienka – viac info nájdete TU.

Odstránenie znamienok laserom 

Odstránenie znamienok laserom nie je vhodné pri každom type znamienka. Vhodnosť tejto metódy určí dermatológ alebo plastický chirurg. Pomocou laseru sa kožné výrastky a znamienka dajú odstrániť v lokálnej anestézii bez skalpela, čiže tzv. nekrvavou cestou. Zákrok zanecháva len minimálne zmeny na koži. Výhodou je, že sa rana nemusí zašívať. Tým umožníme hojenie ranky s minimálnou zmenou na koži, resp. minimálnou veľkosťou jazvyčky. Tento zákrok trvá len pár minút. Pri drobných znamienkach napr. na krku sa nemusí použiť lokálna anestézia. Avšak, zvyčajne aplikujeme lokálne injekčne anestetikum, aby zákrok nebol bolestivý a nepríjemný. 

Lekár sa laserovým lúčom dostane pod znamienko a to sa jeho pôsobením postupne odparí. Na jamke, ktorá po ňom zostane, vznikne drobná tmavá chrasta. Tá po krátkom čase, zvyčajne do týždňa, sama odpadne. Počas hojenia sa treba vyhýbať špinavému, prašnému prostrediu, kontaktu s vodou. Ranka by sa mala ošetrovať podľa pokynov lekára a odporúčaným prípravkom. Netreba ju prelepovať, hojiť sa môže voľne na vzduchu za dodržania hagienických opatrení. Chrastičku je nevhodné šklbať, olupovať a urýchľovať hojenie. Následkom bude hlbšia a výraznejšia jazvyčka. Po zahojení môže pretrvávať červený alebo ružový fliačik. Ten po čase vymizne. Pokožka sa farebne zjednotí. Jyzvyčka sa postupne stiahne a prerastie tkanivom. Táto metóda je veľmi vhodná najmä na miestach, ktoré sú odhalené (tvár, ruky, dekolt), čiže tam, kde chceme minimalizovať následky odstránenia znamienok- jazvy.

Jedinou nevýhodou laserového odstránenia znamienok je, že sa počas zákroku termicky likvidujú a nemôžu sa odoslať na histologické vyšetrenie. Preto je dôležitá diagnostikácia znamienka dermatológom, alebo plastickým chirurgom.

V Essur clinic odstraňujeme znamienka špičkovým laserom SmartXide2 talianskej  značky DEKA.

Odstránenie bradavíc a malých kožných výrastkov

Podobne ako znamienka, odstraňujeme laserom aj niektoré malé kožné výrastky a bradavice. V tomto prípade nepotrebujete vyšetrenie dermatológa. V prípade podozrivého nálezu Vás plastickýc chirurg odošle na vyšetrenie k dermatológovi.

Pre viac info o konkrétnych cenách zákrokov,
navštívte náš cenník

Cenník

Neváhajte a objednajte si
konzultáciu u nás

objednať konzultáciu

Essur Clinic s.r.o.

Sládkovičova 23
Banská Bystrica, Slovensko

Otváracie hodiny:

Pondelok: 8.00 – 17.00
Utorok – Piatok: 9.00 – 18.00
Sobota – Nedeľa: zatvorené

+421 911 015 544
048 / 416 40 85
© 2024 Essur Clinic