Chirurgická liposukcia

Liposukciu je na našej klinike možné vykonávať chirurgicky alebo laserom SmartLipo.

Chirurgická liposukcia

Pri chirurgickej liposukcii ide o odsatie tukového tkaniva formou tzv. tumescenčnej liposukcie, kedy sa do tukovej vrstvy najskôr napustí vodný roztok obsahujúci znecitlivejúce látky a látky zmierňujúce krvácanie. Následne sa vyvinutím podtlaku odsáva tukové tkanivo. Najbežnejšie lokalizácie sú brucho, boky, vnútorné a vonkajšie stehná, brada. Tento zákrok je častým riešením zmenšenia objemu problémových častí tela, kde sa dlhodobo nedarí schudnúť diétami ani cvičením.

Liposukcia nie je vhodná metóda pre každého klienta a preto je potrebná osobná konzultácia s plastickým chirurgom. Zákrok je vhodný pre ženy aj mužov všetkých vekových kategórií. Operácia sa väčšinou vykonáva v celkovej anestézii, čo poskytuje potrebný komfort tak pre pacienta, ako i pre plastického chirurga. Liposukciu v miestnom znecitlivení je možné previesť len vo vyslovene malých lokalizáciách, napr. pri vnútorných stehnách, brade. Liposukciu laserom SmartLipo vykonávame v lokálnej anestézii, jedná sa o mini invazívny zákrok.

Jazvy zostávajú minimálne, v dĺžke do 1 cm v závislosti od hrúbky použitej liposukčnej kanyly (ihly) na odsávanie tukového tkaniva. 

Príprava na operáciu

Na konzultácii operatér informuje o tom, akt vyšetrenia musí pred operáciu podstúpiť klientka/klient. Jedná sa o operáciu v celkovej anestézii, čiže je potrebné interné predoperačné vyšetrenie vrátanie vyšetrenia krvi. V prípade liečby na nejaké chronické ochorenie musí byť posúdená vhodnosť tohto zákroku. Lekár must byť oboznámený s psychickým aj fyzickým zdravotným stavom, alergiami, prípadne inými skutočnosťami, ktoré môžu ovplyvniť priebeh operácie a liečbu. Viac informácií o predoperačnom vyšetrení nájdete v Otázkach a odpovediach – FAQ.

Pooperačné obdobie

Po operácii, ak nenastali komplikácie ( napríklad krvácanie), tak sa odchádza do domácej liečby po 24 hodinovej hospitalizácii. Bolesť zvyčajne stačí tlmiť bežnými anlgetikami. Snímať obväzy sa nesmú, aby sa nezaniesla do rany infekcia. Ošetrenie rany a vybratie stehov sa vykonáva podľa pokynu lekára. Kontrola je zvyčajne týždeň po operácii. Je nutné dodržiavať prísny kľudový režim, aby nedošlo ku komplikáciám a tkanivo sa mohlo hojiť. Po liposukcii je potrebné nosiť niekoľko týždňov ( minimálne 6 týždňov) kompresné elastické prádlo, ktoré bráni opuchu. Výsledok operácie sa dostaví okamžite, avšak je skreslený opuchom. Ten môže byť asymetrický takže sa netreba zľaknúť. Opuch pretrváva niekoľko týždňov až mesiacov, ale postupne je slabší až zanikne a dostaví sa konečný estetický efekt. 

Výsledný efekt pri nekomplikovanom priebehu je možné posudzovať približne po 8 týždňoch.

Návrat ku bežným aktivitám je možný po niekoľkých dňoch, plné zaťaženie po 4 – 6 týždňoch. 

Laserová liposukcia SmartLipo, laserom značky DEKA

SmartLipo je metóda k odstráneniu nežiadúcich tukových zásob na problémových miestach u relatívne štíhlych ľudí. Sú to väčšinou miesta kde sa vplyvom genetiky ukladá viac tuku alebo po pôrode napr. na bruchu. Umožňuje modeláciu tela na želaných miestach, kde ani po cvičení a chudnutí nie je možné dokorigovať tvar. Výhodou SmartLipa je aj jeho termické pôsobenie a okrem odstránenie tukových buniek dochádza aj ku stiahnutiu uvolnenej kože. Pomocou laserového lúču dochádza k deštrukcii tukových buniek, ktoré sa vylúčia prirodzeným metabolizmom alebo sú následne odsaté. Tukové bunky sú trvalo odstránené a dospelý jedinec už netvorí nové tukové bunky. To znamená, že na miestach ktoré boli ošetrené je trvalý efekt. Viac informácii o SmartLipo TU.

Pre viac info o konkrétnych cenách zákrokov,
navštívte náš cenník

Cenník

Neváhajte a objednajte si
konzultáciu u nás

objednať konzultáciu

Essur Clinic s.r.o.

Sládkovičova 23
Banská Bystrica, Slovensko

Otváracie hodiny:

Pondelok: 8.00 – 17.00
Utorok – Piatok: 9.00 – 18.00
Sobota – Nedeľa: zatvorené

+421 911 015 544
048 / 416 40 85
© 2024 Essur Clinic