blog preface

Riziká v pooperačnej starostlivosti a výhody kompresívnej terapie

Face-lifting, abdominoplastika, lipofilling či stále viac obľúbená laserová liposukcia sú zákroky neodmysliteľne patriace do sveta skrášľovacích procedúr. Vďaka ním sa môžeme cítiť lepšie a byť spokojnejší sami so sebou. Napriek tomu, že technológie sú v dnešnej dobe čoraz vyspelejšie, plastickí chirurgovia skúsenejší a metódy čoraz neinvazívnejšie, súčasťou každého takéhoto zákroku je aj možný výskyt rizík a rôznych komplikácií. Skutočnosť, či nastanú komplikácie v pooperačnom stave pacienta, závisí od mnohých faktorov. Po estetických chirurgických zákrokoch sa telo zotavuje ešte niekoľko týždňov až mesiacov. Nejde len o dobre odvedenú prácu chirurga, ale aj o dostatočnú starostlivosť o operovanú oblasť a o individualitu každého organizmu. Ťažkosti s rekonvalescenciou a hojením môžu nastať pri zníženej schopnosti organizmu hojiť sa. Pri nedodržaní správnej starostlivosti o ošetrované miesto alebo nedodržaní potrebného času na úplné zahojenie.

Ako postupovať po estetickom zákroku?

Mnohým komplikáciám sa dá predísť vhodnou pooperačnou starostlivosťou, k čomu spoločnosť Lipoelastic vyvinula širokú škálu pooperačných návlekov. Medzi najčastejšie nežiaduce účinky estetických ošetrení a chirurgických zákrokov patria opuchy a modriny v oblastiach ošetrenia. V niektorých prípadoch sa môže vyskytnúť aj riziko infekcie, nahromadenie tekutiny či krvi v ošetrovanom mieste, poranenia kože, strata citlivosti, nadmerné jazvenie či nerovnosti na koži a v podkožnom tkanive. Jedna komplikácia môže viesť k ďalšej a preto je dôležité nezanedbať starostlivosť o ošetrované miesto nielen ihneď po zákroku, ale až do doby úplného zahojenia.

Spoločnosť Lipoelastic preto vytvorila dvojfázovú pooperačnú starostlivosť pre čo najlepší výsledok. Pre prvú fázu rekonvalescencie ihneď po zákroku je určená rada CLASSIC, obohatená o nanočastice striebra, ktoré bránia vzniku infekcií, eliminujú zápach a urýchľujú proces zotavenia. Majú aktívny účinok na pokožku a zabraňujú rastu baktérií. Preto odporúčame návleky z rady CLASSIC nosiť od prvého momentu od zákroku až po dobu 1-2 týždňov. Praktické zapínanie COMFORT (zips podložený radom háčikov a očiek) uľahčí obliekanie a nosenie aj v prvých chvíľach po zákroku, keď je ešte miesto bolestivé a citlivé.

2. fáza starostlivosti

Nasledujúcich 3-6 týždňov po prvej fáze odporúčame pokračovať v pooperačnej starostlivosti nosením jedinečných návlekov rady UNIQUE. Perforovaný 3D materiál, z ktorého sú šité návleky pre druhú fázu pooperačnej starostlivosti, sa dotýka pokožky len bodovo, čím ju masíruje a tým podporuje jej prekrvenie. Rany sa tak ľahšie hoja a modriny či opuchy ustúpia rýchlejšie. Veľkou výhodou je zapínanie VARIANT (na háčiky), ktoré umožňuje zmenšenie veľkosti návleku po ústupe opuchov až o 3 polohy. Úpravou intenzity kompresie sa môže zlepšiť výsledok liečebného procesu a je zabezpečené pohodlie počas celej doby nosenia. Návleky je možné si zaobstarať jednotlivo – podľa fázy, v ktorej sa práve nachádzate. V dámskej kolekcii však existujú výhodné sety pooperačných návlekov po liposukcii, ktorých súčasťou je jeden návlek z rady CLASSIC a jeden návlek z rady UNIQUE. Sú dostupné v dvoch farbách – telovej a čiernej, vďaka čomu sa dajú ľahko „ukryť“ pod oblečením.

Pre pánov

Spoločnosť Lipoelastic nezabudla v pooperačnej starostlivosti ani na mužov, ktorých medzi pacientmi estetickej chirurgie stále pribúda. Do ponuky zaradila špeciálne pooperačné návleky, prispôsobené funkčnosťou aj strihmi potrebám mužov. Aj v pánskej kolekcii je možnosť výberu farby či spôsobu zapínania, pričom platia všetky výhody použitého materiálu tak ako pri dámskych návlekoch. Použité materiály sú vysoko kvalitné a môžu sa pochváliť certifikátmi najvyššej kvality a bezpečnosti. Napriek tomu, že každý chirurgický zákrok prináša so sebou aj isté riziká a komplikácie. Ak využijeme všetky výhody kompresívnej terapie, môžeme ich úplne eliminovať. 
Preto, ak rozmýšľate nad estetickým zákrokom, doprajte si vďaka spoločnosti Lipoelastic dokonalú pooperačnú starostlivosť spojenú s maximálnym komfortom!

Absolvovali ste už estetický zákrok u MUDr. Milana Očenáša?  Budeme veľmi radi ak sa anonymne o svoje skúsenosti podelíte na portále Estheticon.sk Ak o vysnívanom zákroku ešte len uvažujete, prečítajte si hodnotenia našich pacientov. Taktiež si môžete dohodnúť nezáväznú konzultáciu s pánom doktorom.

Essur Clinic s.r.o.

Sládkovičova 23
Banská Bystrica, Slovensko

Otváracie hodiny:

Pondelok: 8.00 – 17.00
Utorok – Piatok: 9.00 – 18.00
Sobota – Nedeľa: zatvorené

+421 911 015 544
048 / 416 40 85
© 2023 Essur Clinic