blog preface

Laserová blefaroplastika je moderný operačný postup zameraný na odstránenie poklesu očných viečok. Operačný CO2 laser je tu použitý vo funkcii skalpela. Staršie typy CO2 laserov mali priebeh impulzu, ktorý nemal ideálny tvar a neprinášal tak, zásadný benefit oproti klasickej blefaroplastike za použitia skalpela.

V čom vidíte prínos tejto operačnej techniky?

Na našej klinike máme najmodernejší model CO2 laseru, ktorý disponuje HP pulzom (tzv. studený rez), čo prináša zásadný zvrat v jeho použiteľnosti pri blefaroplastike. HP pulz negeneruje takmer žiadne zbytkové hraničné teplo, čo sa významne odzrkadľuje na zrýchlení hojenia, presnosti operačnej techniky, ktorá je takto ešte dokonalejšia. Operačné pole je dokonale prehľadné vďaka bezkrvnosti a výsledný stav po operácii je bez podliatin a významnejšieho opuchu. Nakoľko pri blefaroplastike okrem odstránenia nadbytku kože, je potrebné zrevidovať a podľa potreby aj zredukovať tukové telieska. Laserom sa dajú veľmi efektívne odpariť bez rizika krvácania.

Akým spôsobom laserová technika prispieva k omladeniu okolo očnej oblasti?

Jedinečným prvkom tejto operačnej techniky je použitie SP pulzu v oblasti svalovej vrstvy očného viečka, čo spôsobí jeho vypnutie – lifting a významne sa podieľa na celkovom zlepšení konečného vzhľadu očného viečka. To nie je možné dosiahnuť inou technikou. Operácia sa ešte môže doplniť frakčným resurfacingom dolného viečka, čo trvá len pár minút a má zásadný vplyv na zlepšenie textúry a vypnutia kože v tejto oblasti.

Má táto operačná technika nejaké výhody aj pri blefaroplastike dolných viečok?

Veľmi efektívnou a jednoduchou operačnou alternatívou je tzv. transkonjunktiválna blefarotoplastika dolného viečka. Používa sa pri výrazných tukových vačkoch dolných viečok bez potreby redukcie nadbytočnej kože. Zásadnou výhodou je skutočnosť, že sa operuje laserom zvnútra zo spojivkovej strany dolného viečka, čím je prístup k tukovým telieskam priamy. Takto sa môžu tukové telieska veľmi efektívne odstrániť a operačná technika nezanecháva žiadnu viditeľnú jazvu.

Essur Clinic s.r.o.

Sládkovičova 23
Banská Bystrica, Slovensko

Otváracie hodiny:

Pondelok: 8.00 – 17.00
Utorok – Piatok: 9.00 – 18.00
Sobota – Nedeľa: zatvorené

+421 911 015 544
048 / 416 40 85
© 2023 Essur Clinic