Skip to navigation
lipoelastic-portfolio

Predchádzanie komplikáciám po estetickom zákroku

lipoelastic-542Riziká v pooperačnej starostlivosti a výhody kompresívnej terapie

Face-lifting, abdominoplastika, lipofilling či stále viac obľúbená laserová liposukcia sú zákroky neodmysliteľne patriace do sveta skrášľovacích procedúr. Vďaka ním sa môžeme cítiť lepšie a byť spokojnejší sami so sebou. Napriek tomu, že technológie sú v dnešnej dobe čoraz vyspelejšie, plastickí chirurgovia skúsenejší a metódy čoraz neinvazívnejšie, súčasťou každého takéhoto zákroku je aj možný výskyt rizík a rôznych komplikácií. Skutočnosť, či nastanú komplikácie v pooperačnom stave pacienta, závisí od mnohých faktorov. Po estetických chirurgických zákrokoch sa telo zotavuje ešte niekoľko týždňov až mesiacov. Nejde len o dobre odvedenú prácu chirurga, ale aj o dostatočnú starostlivosť o operovanú oblasť a o individualitu každého organizmu. Ťažkosti s rekonvalescenciou a hojením môžu nastať pri zníženej schopnosti organizmu hojiť sa. Pri nedodržaní správnej starostlivosti o ošetrované miesto alebo nedodržaní potrebného času na úplné zahojenie.

Ako postupovať po estetickom zákroku?

Mnohým komplikáciám sa dá predísť vhodnou pooperačnou starostlivosťou, k čomu spoločnosť Lipoelastic vyvinula širokú škálu pooperačných návlekov. Medzi najčastejšie nežiaduce účinky estetických ošetrení a chirurgických zákrokov patria opuchy a modriny v oblastiach ošetrenia. V niektorých prípadoch sa môže vyskytnúť aj riziko infekcie, nahromadenie tekutiny či krvi v ošetrovanom mieste, poranenia kože, strata citlivosti, nadmerné jazvenie či nerovnosti na koži a v podkožnom tkanive. Jedna komplikácia môže viesť k ďalšej a preto je dôležité nezanedbať starostlivosť o ošetrované miesto nielen ihneď po zákroku, ale až do doby úplného zahojenia.

lipo-elastic-logoSpoločnosť Lipoelastic preto vytvorila dvojfázovú pooperačnú starostlivosť pre čo najlepší výsledok. Pre prvú fázu rekonvalescencie ihneď po zákroku je určená rada CLASSIC, obohatená o nanočastice striebra, ktoré bránia vzniku infekcií, eliminujú zápach a urýchľujú proces zotavenia. Majú aktívny účinok na pokožku a zabraňujú rastu baktérií. Preto odporúčame návleky z rady CLASSIC nosiť od prvého momentu od zákroku až po dobu 1-2 týždňov. Praktické zapínanie COMFORT (zips podložený radom háčikov a očiek) uľahčí obliekanie a nosenie aj v prvých chvíľach po zákroku, keď je ešte miesto bolestivé a citlivé.

2. fáza starostlivosti

Nasledujúcich 3-6 týždňov po prvej fáze odporúčame pokračovať v pooperačnej starostlivosti nosením jedinečných návlekov rady UNIQUE. Perforovaný 3D materiál, z ktorého sú šité návleky pre druhú fázu pooperačnej starostlivosti, sa dotýka pokožky len bodovo, čím ju masíruje a tým podporuje jej prekrvenie. Rany sa tak ľahšie hoja a modriny či opuchy ustúpia rýchlejšie. Veľkou výhodou je zapínanie VARIANT (na háčiky), ktoré umožňuje zmenšenie veľkosti návleku po ústupe opuchov až o 3 polohy. Úpravou intenzity kompresie sa môže zlepšiť výsledok liečebného procesu a je zabezpečené pohodlie počas celej doby nosenia. Návleky je možné si zaobstarať jednotlivo – podľa fázy, v ktorej sa práve nachádzate. V dámskej kolekcii však existujú výhodné sety pooperačných návlekov po liposukcii, ktorých súčasťou je jeden návlek z rady CLASSIC a jeden návlek z rady UNIQUE. Sú dostupné v dvoch farbách – telovej a čiernej, vďaka čomu sa dajú ľahko “ukryť” pod oblečením.

Pre pánov

Spoločnosť Lipoelastic nezabudla v pooperačnej starostlivosti ani na mužov, ktorých medzi pacientmi estetickej chirurgie stále pribúda. Do ponuky zaradila špeciálne pooperačné návleky, prispôsobené funkčnosťou aj strihmi potrebám mužov. Aj v pánskej kolekcii je možnosť výberu farby či spôsobu zapínania, pričom platia všetky výhody použitého materiálu tak ako pri dámskych návlekoch. Použité materiály sú vysoko kvalitné a môžu sa pochváliť certifikátmi najvyššej kvality a bezpečnosti. Napriek tomu, že každý chirurgický zákrok prináša so sebou aj isté riziká a komplikácie. Ak využijeme všetky výhody kompresívnej terapie, môžeme ich úplne eliminovať. 
Preto, ak rozmýšľate nad estetickým zákrokom, doprajte si vďaka spoločnosti Lipoelastic dokonalú pooperačnú starostlivosť spojenú s maximálnym komfortom!


Absolvovali ste už estetický zákrok u MUDr. Milana Očenáša?  Budeme veľmi radi ak sa anonymne o svoje skúsenosti podelíte na portále Estheticon.sk Ak o vysnívanom zákroku ešte len uvažujete, prečítajte si hodnotenia našich pacientov. Taktiež si môžete dohodnúť nezáväznú konzultáciu s pánom doktorom.