Resurfacing – Omladenie pleti tváre, krku, dekoltu a rúk

Nie je žiadnym tajomstvom, že každý deň starneme. Na našu pokožku pôsobia rôzne vonkajšie aj vnútorné faktory. Prostredie v akom žijeme, ako sa stravujeme, či športujeme, či máme dostatok spánku, koľko máme stresu, ako sa o pleť staráme, či fajčíme, pijeme alkohol a kávu, to všetko necháva na našej pokožke stopy. Aj neprimerané slnenie, hormonálne zmeny a používanie kozmetiky ovplyvňuje stav a rýchlosť starnutia pokožky. Pravdaže zohráva rolu aj typ pokožky, genetická predispozícia a vek. Vekom sa nám prehlbujú vrásky, znižuje sa tvorba kolagénu a pleť ostáva postupne ochabnutá. Začnú sa tvoriť drobné žilky, pigmentácie, vrásky, pleť pôsobí unavene.

Resurfacing frakčným CO2 laserom značky DEKA je radikálny zákrok s vynikajúcim, viditeľným efektom. Podľa veku a typu pleti lekár doporučí počet ošetrení. Ale už po jednom ošetrení sú viditeľné pozitívne zmeny. Momentálne je vo svete najobľúbenejší zákrok v metódach omladenia pleti, alebo zlepšenia kvality pleti. Jeho pôsobenie je veľmi šetrné, pleť nepoškodzuje, vniknutím laserového lúča sa docieli hĺbkové pôsobenie a zároveň pôsobenie na povrchové štruktúry pokožky. Samotné ošetrenie laserom obsahuje dve fázy. A to je jemné odstránenie poškodenej povrchovej vrstvy kože a v druhej fáze stimulácia tvorby nových kolagénových vlákien. Kombináciou týchto účinkov lasera sa pleť celkovo vylepší, vypne, farebne zjednotí a pôsobí mladšie o 5 až 10 rokov. Tento zákrok je zárukou prevencie starnutia alebo spomalením starnutia až o niekoľko rokov a zároveň s vyriešením niektorých problémov pleti. Veľkou výhodou je, že pri resurfacingu sa nepoužíva skalpel, neostávajú žiadne jazvičky, zachováva sa prirodzenosť a zákrok okrem zlepšenia a vypnutia pleti nezanecháva žiadne neželané zmeny na pokožke a na tvári.

Zaujímavosť : Na tomto type lasera značky DEKA absolvovala zákrok omladenia aj slávna speváčka Madonna.

Cieľom tohto zákroku je:

 • Naštartovanie tvorby kolagénu

 • Spevnenie a vypnutie pokožky tváre, krku, dekoltu a rúk

 • Redukcia jemných vrások, rozšírených pórov a jazvyčiek po akné

 • Odstránenie drobných žiliek

 • Odstránenie pigmentácií

 • Stiahnutie povolenej kože očných viečok

 • Farebné zjednotenie pleti a ďalšie pozitívne účinky.

Pre koho je určený?

Pre ošetrenie týmto laserom nemáme vekové obmedzenia. Je to vhodné ošetrenie pre ženy a mužov všetkých vekových kategórií. Buď ako prevencia starnutia alebo už ako zákrok na omladenie :

 • Na zrelú a staršiu pleť

 • Na problematickú pleť so sklonom k masteniu a zápalom

 • Na pleť pri prvých príznakoch starnutia ako sú jemné vrásky

 • Na prvé príznaky starnutia pleti tváre, krku, dekoltu, rúk

 • Na suchú a ochabnutú pleť

 • Na mastnú pleť so sklonom k tvorbe vyrážok, na rozšírené póry

 • Na pleť po akné

 • Na pleť, ktorá má pigmentácie, drobné žilky

 • Na ošetrenie povolenej kože okolo očí, očných viečok

 • Na pleť, ktorá potrebuje farebné zjednotenie a oživenie.

Priebeh zákroku

Laserové ošetrenie sa vykonáva mimo letných mesiacov. Prebieha ambulantne a nevyžaduje si žiadnu špeciálnu prípravu ani hospitalizáciu. Zákrok trvá cca 20 -30 minút. Ak sa robí ošetrenie na viacerých zónach ako je krk, alebo dekolt a ruky, ošetrenie trvá dlhšie. Pred zákrokom sa nanesie na pleť anestetický krém, ktorý necháme pôsobiť zhruba 30-50 minút. Ten znecitlivie pokožku, aby bol zákrok komfortný. Klienti pociťujú jemné teplo a štipkanie, ale zákrok dobre tolerujú.

Lekár podľa typu pokožky a problému pokožky nastaví intenzitu ošetrenia. Následne priloží laserovú hlavicu na miesto ošetrenia a spustí laserový lúč na pokožku, toto trvá pár sekúnd. Takto lekár prikladá laserovú hlavicu postupne po celej pleti, ktorú ošetrujeme. Výsledkom sú “vybodkované štvorčeky” na pleti. Ihneď po ošetrení sa môže ísť domov. Neodporúča sa aplikácia make-upu.

Po zákroku prvé 3 dni

Po ošetrení a počas nasledujúcich zhruba troch dní je koža začervenaná a mierne opuchnutá. Môže dôjsť aj k miernemu opuchu očí a čela. Intenzita sčervenania a opuchu je individuálna. Je závislá od intenzity ošetrenia a tiež citlivosti pokožky. V tomto období je nutné ošetrovanie pleti krémom Cicalfate zn. Avene, ktorý si môžete zakúpiť priamo na ambulancii po ošetrení. Pokožku je vhodné natierať pravidelne v tenkých vrstvách. Na umývanie je potrebné používať jemný umývací gél na pleť podľa doporučenia lekárom.

Poznámka: pre osoby, ktoré mávajú Herpes je vhodné deň pred zákrokom a dva dni po zákroku užívať tabletky Herpesin. U týchto osôb je možné, že termické pôsobenie lasera spustí reakciu vyhodením herpesu. Je to ojedinelé, no vylúčiť sa to nedá.

Ošetrenie pleti doma 3. až 4. deň

Po zhruba troch až štyroch dňoch po ústupe sčervenania sa na pokožke vytvoria mikroskopické chrastičky. Sú drobné a jemné, pôsobí to ako pleť so suchými šupinkami. V tomto období pokračuje starostlivosť o pleť umývaním jemným umývacím gélom, ale nanášame pravidelne premasťujúci pleťový krém bez parfumácie. Ideálne sú čím jemnejšie krémy, alebo krémy ktoré ste používali pred zákrokom. Ak potrebujete viac pleť premastiť je vhodná vazelína z lekárne bez prímesí, veľmi pozitívny účinok má aj čisté bambucké maslo. V tomto období už môžete na pleť aplikovať make-up. Pomáhajú aj obklady z repíka alebo skorocelu. Urýchlia proces hojenia. Avšak obklady sa nechávajú len po dobu max. 5 minút, aby sa pleť nerozmočila. Chrastičky sa samé odlúčia najneskôr do 7 dní. Drobné chrastičky nikdy násilne neodstraňujte žiadnym trením, šúchaním ani peelingom! Je to prirodzený proces hojenia. Je potrebné byť trpezlivá a pleti dopriať čas na regeneráciu. Je to len zopár dní a výsledok bude stáť za to na dlhé obdobie!

Proces hojenia pleti trvá síce krátko, zhruba jeden týždeň. Avšak naštartovanie tvorby kolagénu trvá dlhšie, zhruba 2 mesiace. Preto konečný efekt, vypnutie pokožky a aj jej sviežosť sa v tomto období ešte násobí. Efekt je dlhodobý a opakovaním zákroku sa násobí a predlžuje.

Veľmi dôležité je chrániť pokožku po zákroku pred slnečným žiarením a používať ochranné krémy s vysokým UV filtrom 50+ aspoň po dobu 5-6 mesiacov. Je to z dôvodu, aby sa nevytvorili pigmentové škvrny.

Resurfacing CO2 laserom

Updated on 2016-12-13T14:49:18+01:00, by Essur.