Odstraňovanie ochlpenia laserom – epilácia

Epilácia chĺpkov na rôznych častiach tela je módnou, ale zároveň aj funkčnou a hygienickou záležitosťou. Doposiaľ využíva ešte veľa ľudí tradičné metódy odstránenie ochlpenia. Avšak moderné trendy estetickej medicíny ponúkajú oveľa efektívnejšie spôsoby a hlavne na dlhé obdobie. Na našej klinike používame veľmi kvalitný a účinný laser Synchro FT renomovanej značky DEKA. Tento prístroj využíva kombináciu dlhého a krátkeho pulzného svetla. Vďaka zabudovanému chladiacemu systému je zákrok bezbolestný a veľmi komfortný. Je to bezpečné riešenie, bez poškodenia pokožky. Laser pôsobí cielene a zabezpečuje zničenie buniek vlasového folikulu, čiže cibuľky chĺpku. Táto vyspelá technológia umožňuje maximálne vychytávanie chĺpkov v ošetrovanej oblasti.

Kde sa môže vykonávať epilácia chĺpkov laserom?

Laserovú epiláciu možno vykonávať na všetkých častiach tela. Najčastejšie sa vykonáva na nohách, hrudi, slabinách, chrbte, podpazuší ale aj v oblasti bikín a genitálu. Na tvári sa robí najčastejšie epilácia v oblasti nad perou, medzi obočím, nosové otvory, ušnice, ale aj úprava fúzov a brady, krku.

Úspešnosť laserovej epilácie a počet ošetrení

Počet ošetrení závisí od typu, sfarbenia – pigmentácie chĺpkov. Tmavšie chĺpky sa odstraňujú účinnejšie než bledé chĺpky. V priemere sa jedná o 5-6 ošetrení. Ale už po prvom ošetrení sú viditeľné prvé zmeny v úbytku ale aj kvalite chĺpkov. Chĺpky sú jemnejšie, rastú redšie a pomalšie. Po opakovaných sedeniach sú už výrazné zmeny.
Po dodržaní epilačného protokolu (počet ošetrení v presných časových intervaloch) a keď je dodržaná podmienka aspoň čiastočného sfarbenia chĺpku, je úspešnosť epilácie 90%.

epilacia-chlpkov-laserom

Obmedzenia pred zákrokom

Laserová epilácia sa nevykonáva keď je pokožka opálená. Teda nie je vhodné opaľovať sa pred ale ani tesne po zákroku. Pred laserovou epiláciou nie je vhodné minimálne štyri až päť týždňov chĺpky vytrhávať holiacim strojčekom, pinzetou, voskom, ani iným spôsobom.

Príprava pred zákrokom

Pred epiláciou je potrebné žiletkou oholiť dané miesto. Dĺžka chĺpkov nad pokožkou nesmie byť menšia než 3-4 mm, teda holenie musí byt načasované niekoľko dní pred zákrokom. Ak sa bojíte, že neodhadnete správnu dĺžku chĺpkov, tak sa radšej nehoľte. Bezprostredne pred zákrokom vyholí miesto laserovej epilácie lekár.

Epilácia chĺpkov

Updated on 2016-10-26T18:41:59+02:00, by Essur.