Odstránenie znamienok, kožných a podkožných útvarov.

Znamienka po tele a na tvári trápia mnoho ľudí. Nejde len o estetický problém, ale so stenšujúcou sa ozónovou vrstvou a neustále silnejším slnečným žiarením ide hlavne o problém zdravotný. Je dôležité znamienka sledovať a možné rizikové kožné výrastky aj obozretne odstrániť. Dôležitá je takisto prevencia. Na našej klinike odstraňujeme znamienka chirurgicky a laserom.

Vyšetrenie znamienok začína u dermatológa, ktorého ambulancia je vybavená diagnostickým prístrojom. Dermatoskop je mikroskop, ktorý znamienko priblíži do takej miery, že lekár vie posúdiť, či je útvar nebezpečný. Lekár zhodnotí, či je znamienko potrebné odstrániť. Pokiaľ je znamienko bez náznaku malígnej zmeny, odstraňuje sa chirurgicky v lokálnej anestézii. Podpichne sa lokálnym anestetikom, vyreže sa, koža sa zašije kvalitným šitím.

Odstránené znamienko alebo iný útvar sa posiela na mikroskopické histologické vyšetrenie, ktoré zabezpečí naša klinika.

Chirurgické odstránenie

znamienok sa využíva ak dermatológ určí, že znamienko je rizikové. Vykoná sa lokálna anestézia (u malých detí celková) a po vybratí sa znamienko posiela na histológiu. Patológ vzorku prezrie pre prípad zhubnosti. Pri pozitívnom náleze je pacientovi nasadená liečba.

Odstránenie znamienok laserom

(používame laser renomovanej značky DEKA) je vhodné len pri určitých typoch znamienok. Pomocou laseru sa znamienka odstraňujú bez použitia skalpela a tým aj odstránenie zanecháva takmer neviditeľné stopy. Výkon je bezbolestný a trvá pár minút. Hojenie iba 6 až 10 dní. Miesto po zákroku je potrebné udržiavať v čistom prostredí a dôležité je vyhýbať sa vode. Pri tejto metóde nie je možnosť vykonať histologické vyšetrenie a najčastejšie sa ňou vyberajú znamienka na tvári a na viditeľných častiach tela.

Znamienka

Updated on 2016-06-21T22:28:09+02:00, by Essur.