Abdominoplastika – odstránenie prebytočnej kože a tuku brucha.

Abdominoplastika, alebo jednoduchšie povedané plastika brucha je esteticko chirurgický zákrok na bruchu. Cieľom zákroku je odstrániť tuk, podkožie a prebytočnú kožu. Zákrok je učený pre ľudí, ktorí majú prevísajúce brucho najčastejšie po výraznej váhovej redukcii. U žien je to časté po opakovaných pôrodoch.

Počas zákroku

je odstránená prebytočná koža, kedy sa pomocou polmesiačikovitého rezu vytvorí nová poloha pupku, zodvihne sa kožný lalok a zošije výsledná rana schovaná v spodnej bielizni. Niekedy je potrebné aj spevniť oslabenú brušnú stenu. Výkon sa často kombinuje s liposukciou.

Pred operáciou

je potrebné interné predoperačné vyšetrenie a vyšetrenie krvi, ktoré nesmie byť v deň zákroku staršie ako 14 dní. Operácia prebieha v celkovej anestézii. Po operácii, po dobu hospitalizácie je zavedená drenáž operačnej rany. Hospitalizácia je potrebná 24 hod., v niektorých prípadoch 48 hodín. Založí sa špeciálny elastický pás, ktorý je nutné  nosiť minimálne po dobu 1 týždňa. Kontrola a vyberanie stehov je okolo 12 dňa po operácii. Návrat do pracovného života sa odporúča najskôr po 2 týždňoch. Záleží to však od individuálnych podmienok, typu práce a životného štýlu. Tento zákrok je vhodný pre ženy a mužov všetkých vekových kategórií.

Plastika brucha

Updated on 2016-06-21T22:15:00+02:00, by Essur.