Liposukcia

LIPOSUKCIA – odstránenie prebytočného tuku.

Liposukciu je možné vykonávať chirurgicky, je to  tzv. tumescenčná liposukcia alebo laserom asistovaná liposukcia SmartLipo. Zvolenie metódy liposukcie záleží od indikácie, čo posúdi chirurg na konzultácii.

smartlipo-vysledokLaserová liposukcia

je mini invazívny zákrok, vykonáva sa v lokálnej anestézii a nie je potrebná hospitalizácia. Na našej klinike vykonávame laserovú liposukciu laserom od renomovanej značky DEKA (viac informácií).

Chirurgická liposukcia

sa vykonáva v celkovej anestézii s 24 hodinovou hospitalizáciou. Pri chirurgickej liposukcii sa odsaje tukové tkanivo formou tumescenčnej liposukcie. Najčastejšie sa tukové tkanivo odstraňuje z brucha, bokov, vnútorných a vonkajších stehien a z brady. Niekedy, ak je to potrebné, sa kombinuje zákrok aj s iným výkonom, napr. s plastikou brucha. Zákrok je riešením zmenšenia objemu problémových častí tela, kde sa dlhodobo nedarí schudnúť diétami ani cvičením, prípadne je to dané genetikou.

Po operácii

je potrebné nosiť elastické prádlo minimálne po dobu 6 týždňov. Elastické prádlo si môžete zakúpiť priamo u nás na klinike pred zákrokom. Výber vám uľahčí lekár, ktorý vie poradiť model aj veľkosť, aká bude potrebná po zákroku. Návrat do pracovného života je po 1-2 týždňoch pričom záleží aj na type povolania. Samotný výsledok je okamžitý, no viditeľný až po zahojení a odbúraní opuchu čo je zvyčajne do 6 týždňov.

Liposukcia

Updated on 2016-11-15T10:52:27+01:00, by Essur.