Chirurgické odstránenie jaziev.

Jazvy na tele sú spôsobené rôznymi činiteľmi a preto pri ich korekcii je dôležitý názor odborníka na ich veľkosť, typ, miesto výskytu, vek jazvy ako aj klienta. Po posúdení chirurg rozhodne aká metóda odstránenia bude najlepšia.

Chirurgickou korekciou sa odstraňujú jazvy spôsobené chirurgickými zákrokmi alebo úrazom. Zákrok prebieha ambulantne v lokálnej anestézii. Stehy sa vyberajú na 7. až 14. deň a počas tohto obdobia je potrebný režim v pokoji.

Pri niektorých jazvách nie je možné chirurgické odstránenie a ide o tzv. keloidné a hypertrofické jazvy lokalizované na pleciach, v oblasti dekoltu, na chrbte. V týchto prípadoch sa využíva korekcia aplikáciou injekčného roztoku. Tieto jazvy vznikajú po úraze, zlom chirurgickom ošetrení, očkovaní, uštipnutí ap. Správnou aplikáciou špeciálneho injekčného roztoku kortikoidných látok je možné dosiahnuť jej korekciu vo forme zmenšenia, oploštenia, či vyblednutia.

Roztok sa injekčne aplikuje priamo do jazvy. K zlepšeniu dochádza niekedy už po prvej aplikácii, no väčšinou je potrebných niekoľko opakovaní s približne mesačným odstupom.
Pri laserovom odstránení jaziev používame lasery renomovanej značky DEKA. Zákrok laserom sa robí v lokálnej anestézii. Niekedy je potrebných niekoľko opakovaných zákrokov laserom.

Korekcia jaziev

Updated on 2016-06-21T22:33:02+02:00, by Essur.