Augmentácia prsníkov

featured-augmentacia-prsnikov

Augmentácia – zväčšenie prsníkov implantátmi.

Zväčšenia prsníkov, čiže augmentácia je prevedená pomocou silikónových implantátov. Je to estetická metóda, ktorou sa dosahuje požadované zväčšenie objemu prsníkov, ich zdvihnutie a zmena celkovej proporcionality vzhľadu postavy. Patrí medzi najviac žiadané zákroky v estetickej chirurgii. Táto metóda je možná od 18-teho roku života. Dôvodov, prečo ženy siahajú po tomto druhu zákroku je viacero. Zvyčajne ide o pocit malých prsníkov a s tým aj pocit straty atraktivity, asymetria prsníkov, straty objemu prsníkov po tehotenstve, výrazný úbytok váhy, operácie prsníkov.

Pred operáciou, ktorá sa vykonáva v celkovej anestézii, je dôležité aby klientka absolvovala konzultáciu. Je to veľmi dôležité, pretože na konzultácii si môže klientka preveriť odbornosť a skúsenosti chirurga, dozvie sa podrobnosti o priebehu zákroku, príprave pred a období po operácií. Podstatné však je, aby chirurg klientku vyšetril a určil správnosť indikácie zákroku augmentácia prsníkov. Následne navrhne možnosti výberu, resp. značky implantátov.

Keďže sa na trhu nachádza veľa výrobcov je podstatné vybrať kvalitné implantáty renomovanej značky, ktorých kvalita je skúsenosťami preverená a povolený ich predaj v SR. Treba si uvedomiť, že kvalita implantátov súvisí so zdravím. Avšak konečný výber implantátu je vždy  konzultovaný s klientkou a jej požiadavkami. Tvar a veľkosť implantátu záleží od želaní klientky, anatómie jej tela a poprsia, výšky postavy. Plastický chirurg vždy odporučí vhodný implantát na základe svojich skúseností, je nutné si uvedomiť, že tento výber významne ovplyvňuje výsledok zákroku. Dnes už sú na trhu implantáty vysokej kvality a okrem okrúhlych implantátov o ktoré je už dnes menší záujem, sú veľmi preferované implantáty anatomického tvaru.

Sú implantáty bezpečné?

Moderné typy implantátov sú dnes plnené kohezívnym gélom rôzneho stupňa kohezivity a teda gél pri prípadnom poškodení nevytečie. Implantáty, ktoré využívame na našej klinike znesú enormnú záťaž niekoľko stoviek kilogramov bez poškodenia. Na nezáväznej konzultácii sa môžete o ich kvalite presvedčiť sama. Raz vidieť je ako stokrát počuť.

Implantát môže byť umiestnený pod prsnou žľazou (ženy s hrubšou vrstvou podkožného tkaniva), pod prsným svalom (vhodný u chudých, nie veľmi športovo aktívnych žien), pod blanou pokrývajúcou prsný sval (menej bolestivý, dlhodobý efekt).

Pred zákrokom je potrebné absolvovať pred operačné interné vyšetrenie vrátane vyšetrenia krvi. Výsledky nesmú byť staršie viac ako 10 – 14 dní od dátumu operácie. Na operáciu je potrebné prísť nalačno. Po zákroku je potrebná hospitalizácia jeden deň.

Po operácii pacientka zvyčajne cíti bolesť, ktorá je tlmená analgetikami. Odchádza po 24 hodinách do domáceho liečenia kde je potrebné dodržiavať pokyny lekára, mať kľudový režim aby sa  negatívne neovplyvnil proces hojenia a konečný výsledok. Po týždni alebo podľa pokynu lekára je potrebná kontrola. Následne je nutné nosiť špeciálnu podprsenku, ktorá podporí pekný a želaný konečný estetický efekt.

Športové aktivity a veľká fyzická záťaž sa neodporúča po dobu 3 mesiacov.

Augmentácia prsníkov – fotky predtým / potomgaleria-augmentacia

impleo-twist

IMPLEO, škála okrúhlych prsníkových implantátov

ABSOLÚTNA NOVINKA V KOHEZÍVNYCH GÉLOCH

Nové implantáty Impleo, od spoločnosti Nagor, Vám umožňujú ešte širší výber okrúhlych prsníkových implantátov. Tieto implantáty doplňujú doteraz ponúkanú škálu prsníkových implantátov Nagor. Rozmery implantátov Impleo ponúkajú rozsiahly výber projekcií pri jedinečných hmotnostiach, pričom sa znižuje vplyv na okolité tkanivo počas celej životnosti implantátu. Impleo implantáty sú plnené unikátnym, mäkkým, no pevným a stabilným gélom, pričom si zachovávajú svoj tvar a súčasne sa znižuje viditeľnosť implantátu.

Impleo, ako aj všetky ostatné prsníkové implantáty Nagor, sú súčasťou programu záruky GCA Comfort.


Mám záujem o nezáväznú konzultáciu!

Našli sme článok, ktorý by sa Vám mohol páčiť: Plné prsia – symbol krásy

Augmentácia prsníkov

Updated on 2016-12-13T22:48:38+01:00, by Essur.