Augmentácia pier - zväčšenie pier

Pery odjakživa tvorili ozdobu tváre a dotvárajú jej celkový vzhľad. Ich tvar je geneticky daný, niekedy však môže byť zmenený úrazom, alebo ochorením a vekom. Časom klesá ich elasticita a pery strácajú svoju prirodzenú krásu. Poznáme viaceré metódy augmentácie pier:

Permalip

ide o permanentné zväčšenie pier prostredníctvom silikónového implantátu. Táto metóda je populárna, pretože ide o šetrný, bezpečný a rýchly zásah, kde si klient vyberá zo štyroch veľkostí silikónových prúžkov. Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii. Silikónový prúžok sa vtiahne prostredníctvom špeciálnej kanyly cez mini otvor z vnútra pier, pričom vznikajú v pere dva otvory, ktoré sú následne zašité jedným, maximálne dvoma stehmi. Hojenie je 5 dní po operácii.

Výplne pier výplňovými materiálmi tzv. fillermi

sa používajú na zväčšenie a úpravu červenej časti pier, stranovú asymetriu, zvýraznenie stredového srdiečka objemu červenej časti pier a vyplnenie prázdnych, zvráskavených pier, vyplnenie vertikálnej tzv. fajčiarskej vrásky na hornej pere. Na našej klinike používame niekoľko druhov výplňových materiálov od renomovaných výrobcov so zárukou kvality. Dokonca Teosyal Kiss /viac informácií TU/ obsahuje aj anestetickú látku, ktorá počas aplikácie a po aplikácii výplne znecitlivie pery, čiže zákrok nie je bolestivý.  Doba trvácnosti výplne je daná kvalitou výplňového materiálu, ktorá sa premieta aj od ceny preparátu. U bežných materiálov efekt trvá približne 5 – 8 mesiacov, u kvalitnejších preparátov aj 18 mesiacov. Vstrebanie výplne je dané individuálne (metabolizmus organizmu, sila mimiky, saunovanie a pod.). Po zákroku môže byť mierny opuch, ktorý odoznie po prvom až štvrtom dni po aplikácii. V málo prípadoch sa stane, že ostane jemná asymetria, kedy je potrebné prísť za lekárom a on rozmasíruje výplňový materiál do požadovaného tvaru, alebo dodatočné aplikovanie filleru na mieste kde je nedostatok. Je nevyhnutné, aby rozmasírovanie filleru nerobil klient sám, pretože si môže výplňový materiál odstrániť.

Zväčšenie pier chirurgicky

sa vykonáva u tzv. čiarkovitých pier, kedy na hornej pere chýba ten správny rozmer. Ich o zväčšenie tzv. V – Y posunom zvnútra hornej pery. V prvej fáze sa zväčšuje stredná časť a po dvoch mesiacoch postranné časti pery. Chirurgické šitie sa vstrebe a vypadne samo, po zákroku býva opuch zväčša 2 dni. Po zákroku odchádza klient hneď domov.]

Zväčšenie pier

Updated on 2016-07-21T22:39:05+00:00, by Essur.